sandvic panel fiyatlari

Sandviç Panel Fiyatları

Günümüzde inşaat sektörünün ve yapı sektörünün vazgeçilmez parçalarından olan sandviç paneller, çatı ve dış cephe kaplamaların vazgeçilmez birer parçası haline gelmiştir. Mekanlara kattığı modern havanın yanında ses, ısı ve suya karşı duyarlı olmaları kullanıcıların her daim dikkatini çekmiştir. Ayrıca sandviç panellerin diğer yapı malzemelerine göre hem kaliteli hem de uygun fiyatlardan işlem görmesi tercih edilebilirliğini artırmıştır. Sandviç panel fiyatları ise bu piyasayı etkileyen unsurlara bağlı olarak, değişen ekonomik verilere bağlı olarak ve verilen hizmetin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Sandviç Panel Nedir?

Sandviç Paneler, inşaat sektöründe çatı ve cehpe malzemesi olarak kullanılmaktadır. Yüzey kaplaması olarak kullanılan bu malzemeler, iki metal arası poliüretan ya da taşyünü iç dolgu malzemelerinden oluşan kompozitlerdir. Farklı çeşitleri bulunan bu malzemeler; çatı, cephe ve soğuk oda paneli olarak gruplandırılabilir. Ayrıca sandviç paneller, yüksek performanslarda ısı, su ve sese dayanıklılık göstermektedirler. Bu paneller ayrıca kalın yapılarda üretildikleri için sağlamlıkları ile de dikkat çekmektedir. Panelin kalınlığı, iç dolgu malzemesinin yoğunluğu, metal yüzeylerinin formu ve kalınlığı taşıma kapasitelerini belirlemektedir. Sandviç panel fiyatları ise dünya ve ülke ekonomisine ve buna bağlı olarak da yapı ve çatı sektöründeki değişmelere bağlı olarak güncellenmektedir. Bunun için bir firmayla işlem yapmadan önce iyi bir piyasa araştırması yapılması gerekmektedir.

Sandviç Panellerin Kullanım Alanları

Sandviç paneller genellikle tüm çatı tiplerine uygunluk sağlamaktadır. Özellikle depo, hangar, ambar, spor salonu, bina, fabrika, prefabrik yapılar,zirai yapılar, alışveriş merkezi gibi mekanlara uygunluk sağlayan bu paneller, pek çok alanın kaplamasında kullanılmaktadır.

Sandviç Panellerin Kullanım Avantajları Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte çatı kaplama ve dış cephe kaplama olarak birçok alternatif bulunsa da sandviç paneller çatı malzemeleri ve dış cephe malzemeleri arasında her zaman öne çıkmayı başarmıştır. Bu malzemelerin öne çıkmasını sağlayan pek çok unsur bulunmaktadır. Sandviç panellerin genel özellikleri ise;

  • Sandviç paneller, yıllarca aşınma yapmadan kullanım imkanı sunmaktadır. Ayrıca kolay bakım ve onarımı yapılabilmektedir.
  • Paneller; boya, sıva gibi farkı bir kaplama malzemesi olmadan tek başına kullanılabilmektedirler. Bu durum ısıya, suya ve sese karşı duyarlılıklarını etkilemez.
  • Sandviç paneller, mekanlara modern bir görüntü katarlar ve kullanılan alanların tamamlayıcı unsurlarından biri olurlar.
  • Sandviç paneller, farklı renklerde üretilebilme özelliğine sahiptirler. Panellerin bu özelliği binaların estetik görüntüsüne katkı sağlar.
  • Sandviç paneller, yüksek direnç gösteren bir yapıdadırlar yani yüksek taşıma kapasitesine sahiptirler. Bu malzemeler ayrıca korozyona karşı duyarlıdır.
  • Sandviç paneller; doğal afetlere, kimyasallara ve yangın gibi kazalara karşı dayanıklıdır.

Yukarıda saydığımız pek çok özelliğe sahip sandviç paneller insan sağlığı ve güvenliği açısından çok önemlidir. Doğru üretim tesislerinde ve doğru firmalarca bu işlerin yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan hizmetlerin fiyatları bir yandan da üretimi yapılan sandviç panellerin özelliklerine göre belirlenmektedir.

Sandviç Panel Hizmeti

Firmamız, uzun yıllardır panel kaplama hizmeti vermektedir. Deneyimli ve eğitimli kadrosuyla beraber her alana uygun sandviç panel hizmeti vermektedir. Dış cephe, çatı ve daha birçok alana sandviç panel hizmetini yıllardır büyük bir özveriyle yerine getiren firmamız, kullandığı malzemeleri ve ekipmanları çağın getirdiği yeniliklere bağlı olarak son teknolojik ürünlerden seçmektedir. Siz de uzun yıllardır müşteri memnuniyeti için hizmet veren firmamızdan sandviç panel hizmeti almak isterseniz biz yardıma hazırız. İsterseniz hizmet detayı ile ilgili ve Sandviç panel fiyatları ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sandviç Panel Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Genel olarak dış cephe kaplaması ya da çatı kaplaması olarak kullanılan betonarme malzemelerin aksine panel sandviçler daha uygun fiyatlardan piyasada işlem görmektedirler. Montajı ve demontajının da kolay olması panel sandviçleri daha da tercih edilebilir kılmaktadır. Bu panellerin fiyatları belirli durumlara göre farklılık göstermektedir.

Sandviç panel fiyatları, uygulanacak alana, işçiliğe, kullanılan malzeme ve ekipmana bağlı olarak farklılık göstermektedir. Firmamız sandviç panel hizmetini uygun fiyat politikalarından piyasadaki durumları baz alarak ve vereceği hizmetin büyüklüğüne göre belirlemektedir. Siz de sizi ve bütçenizi düşünen ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla çalışan bir firmadan hizmet almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Firmamız, uzman personellerince yapılacak keşiflerden sonra hizmet fiyatlarını belirleyecektir. Firmamıza ait web sitesi üzerinde yer alan iletişim adresinden bize ulaşabilirsiniz ve sandviç panel fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: Global Notlar

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir