140 PURPIR Yalitimli Gizli Vidali Derin Izli Cephe Paneli

Yalıtımlı Sandviç Panel ve Avantajları

Yalıtımlı sandviç panel çift kat boyalı alüminyum ve galvaniz arasına çeşit çeşit yoğunlukta poliüretan enjeksiyon edilerek üretilen çatı malzemesidir. Sandviç panellerin montajı diğer çatı kaplamalarına oranla daha kolaydır.Sandviç paneller ayrıca çok çeşitli aksesuar havuzuna sahiptir.Sandviç paneller kullanıldıkları alanda üst düzeyde ses, ısı ve su yalıtımı sağlar.

Yalıtımlı Sandviç Panel alt ve üst yüzeylerinde bulunan galvaniz sac Coil Coating boyama tekniği kullanılarak boyanmaktadır. Coil Coating boyama tekniği bu panelin yıllar boyu dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Bu sayede panellerin renkleri ve aksesuarları bozulmadan korunmaktadır.

Yalıtımlı sandviç panellerin yalıtımı sağlayan asıl malzemesi poliüretandır. Bu malzeme bizlerin günlük hayatında önemli bir yer almaktadır.Giydiğimiz ayakkabılardan kullandığımız buzdolaplarında, yatak, mobilyalarımızda ve çatılarımızı kaplayan panellerde poliüretan malzeme kullanılmaktadır.

Yalıtımlı sandviç panellerin en dikkat çeken özelliği maksimum düzeyde ısı yalıtımına sahip olmasıdır. Yapıları açısından içeriğinde ısı yalıtımı konusunda üst düzey malzemeler barındırmaktadır. Panellerin hepsi aynı kalınlığa ve yalıtıma sahip değildir.Sandviç panellerin kalınlığı, müşterilerimiz tarafından talep edilen şekilde firmamızca ayarlanmalıdır. Böylece kullanım alanına en uygun panelleri yapınızda kullanmanız sağlanır.

Yalıtımlı sandviç panel kullanımı günümüz şartlarında oldukça kolaydır. Lakin kullanacağınız yapılar bu şartlara ayak uyduracak şekilde inşa edilmemiş olabilirler. Yapılarınızın sandviç panelin basit uygulama tarzına sahip olmaması durumda sandviç paneller oldukça sınırlı bir kullanım alanına sahiptir.

Paneller üretilirken dikkat edilmesi gereken kısım panellerin birbirlerine bağlantı noktasıdır. Bu bağ noktalarında kullanılan malzemeler uzun bir kalite kontrol aşamasından geçirilmelidir. Nem faktörü paneli yapısal olarak bozmasa da görüntü olarak istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir. Paneller yüksek yansıtıcı özelliği sahip olduğu için üzerinde bulunan çıkıntılar ve dalgalar hemen göze çarpmaktadır.Bu gibi durumlar uzun bir kalite kontrol aşamasını zorunlu kılar.

Panel Seçiminde Alternatif İmkanı

Başarılı bir şekilde tasarlanmış Yalıtımlı Sandviç Panel estetik açıdan tatmin edici olacaktır. Bu paneller mimari açıdan diğer panel türlerine göre çok daha çeşitlidir.Paneller oldukça geniş desen, renk ve şekil yelpazesine sahiptir. Yapılarınız için seçeceğiniz panel renk ve şekillerine,yapınızın maruz kalacağı dış etkenleri göz önünde bulundurarak seçmeniz panellerinizi en verimli şekilde kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Sandviç paneller farklı yapılar için farklı mimari projelerde kullanılabilirler. Güzel hazırlanmış projelerde binanızı yapısal olarak destekledikleri kadar görünüm olarak da monotonluktan dışarı taşırlar.

Çok büyük alanlarda kullanılacak olan sandviç paneller düz panellerin aksine herhangi bir eğrilme ve bükülme sorunlarının önüne geçmektedir. Açık alanlarda sandviç panel kullanımı günümüzde bir zorunluluk haline gelmektedir. Gelecek zamanlarda sandviç panel kullanımı düz ve basit olmaktan çıkacaktır.

Yalıtımlı Sandviç Panel sahip olduğu sızdırmazlık özelliği ile havadaki tozu ve gürültüyü durdurur. Akustik yapıları sayesinde gürültü oluşumuna ve ses iletimine izin vermezler. Diğer panel türleri dış etkenlerden etkilenerek eğilme ve büzülmeye uğrarlar. Bu deforme yapılar ileride gıcırtı gibi istenmeyen durumlara da sebebiyet vermektedir. Yapılarınızda kullanacağınız güzel tasarlanmış ve iyi monte edilmiş yalıtımlı sandviç paneller sizi ekonomik olarak destekleyecek, binanızı uzun yıllar boyunca istenmeyen deformasyonlara karşı koruyacaktır.

Yalıtımlı Sandviç Panelin Avantajları

Yalıtımlı Sandviç Panel günümüzde gelişen teknolojik ve lojistik imkanlar sayesinde iş-yerlerinize uygulanması oldukça kolay bir kaplamadır. Panellerin üretimi fabrikada birbirine geçecek şekilde , istediğiniz ölçülerde üretilir daha sonra ısı, ses ve su yalıtımı için firmamız mühendisleri tarafından testlere tabii tutulur. Projeniz için seçeceğiniz Yalıtımlı Sandviç Panelsize zamandan tasarruf ettirecektir.

Estetik Duruş

Kaplama yaptırmak istediğiniz yapının dış görüntüsünün sizler için önemli olduğunu biliyoruz. Farklı renk seçenekleri ve yatay düşey ya da açılı olarak konuşlandırılabilen yalıtımlı sandviç paneller sayesinde yapınıza canlılık ,estetik bir duruş kazandırabilirsiniz.

Olası Yangın Durumları

Yapınız için tercih edeceğiniz yalıtımlı sandviç panel , binanızda ortaya çıkabilecek bir yangın durumunda binanızda oluşan yangının büyümesini yavaşlatacak, can ve mal kayıplarının en aza indirgenmesini sağlayacaktır.

Ses Yalıtımı

Yapılarımızda yüksek seslerin çevreye zararlarını en aza indirmek ya da içerisinde yaşayan insanların dış çevrenin gürültülü yapısından korumak için ses yalıtımı olmazsa olmazdır. Çatılarda ve cephelerde kullanılan yalıtımlı sandviç panel ses yalıtımı konusunda oldukça başarılıdır. Panellerin içerisinde bulunan mineral yün, yapınızın gürültüden uzak ve konforlu olmasını sağlar.

Su ve Isı Yalıtımı

Yalıtımlı Sandviç Panelleruzun alanlarda oluşan az birleşim yerleri sayesinde su ve ısı yalıtımı konusunda mükemmeldir. Isı yalıtımında istikrarı sağlayan paneller yapınızın içerisindeki ısıyı korumaya yardımcı olur. Hiçbir yerinde ısı kaybınız olmaz.Bu sayede binanızda enerjiden tasarruf edersiniz.

Kaynak: Global Notlar

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir